Faq

Przygotowałam odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania, mam nadzieję, że rozwieję Wasze wszelkie wątpliwości i zachęcę do sesji.
1. Jakiego rodzaju usługi fotograficzne są oferowane?
Fotografuję przede wszystkim dzieci. Chcę odkrywać i rejestrować ich emocje, patrzeć na świat ich oczyma. Sesje podzielone są na: sesje noworodkowe (5-14 dzień życia), niemowlęce (od pierwszego do dwunastego miesiąca życia) dziecięce (od roku wzwyż) oraz rodzinne. Realizuję także sesje ciążowe.
Do każdej sesji podchodzę indywidualnie, przed sesją ustalam z rodzicami wszelkie szczegóły. Pracuję na najlepszym dostępnym na rynku sprzęcie fotograficznym, a w głowie mam mnóstwo pomysłów.
2. Kiedy najlepiej realizować sesję ciążową?
Optymalny czas na wykonanie zdjęć brzuszka to okres między 7-8 miesiącem ciąży. Wszystko uzależnione jest od samopoczucia Mamy. Czas sesji ok.1-1.5 godz.
3. W jakim czasie rezerwować sesję noworodkową?
Najbezpieczniej zarezerwować termin sesji noworodkowej, gdy mama jest jeszcze w ciąży. Zdaję sobie sprawę, że termin porodu może ulec przesunięciu, jednakże już wstępnie mama powinna zarezerwować dogodny termin. Gdy pociecha zawita na świecie mama powinna skontaktować się ze mną 2-3 dni po urodzeniu Malucha, aby ostatecznie potwierdzić termin sesji zdjęciowej.
Każda sesja traktowana jest indywidualnie i wyjątkowo.
4. Kiedy wykonuje się sesję noworodkową?
Zdjęcia wykonuje się między 5 a 14 dniem życia dziecka. W szczególnych przypadkach mogę wydłużyć ten okres do trzech tygodni.
W tym czasie Noworodek sypia wiele, nie przeszkadzają mu bodźce zewnętrzne a także zmiana pozycji ciała. Maleństwo lubi układać się w pozycje embrionalne, które pamięta jeszcze z życia płodowego – co jest dla Niego bardzo naturalne. Tego rodzaju sesja dla maleństwa jest niemalże niezauważalna.
5. Kiedy najlepiej zrealizować sesję niemowlęcą?
Najlepszy jest ten czas gdy Dzidziuś już zaczyna siedzieć i żywo interesować się otaczającym Go światem.. Natomiast, jeśli Rodzicom zależy także na zdjęciach z pierwszych miesięcy życia – nie ma z tym żadnego problemu, jesteśmy do dyspozycji.
6. Jak długo trwa sesja noworodkowa?
Wszystko zależy od potrzeb fotografowanego Maleństwa. Zwykle udaje się zakończyć zdjęcia po 2 godzinach spędzonych z dzieckiem, czasem są to 4, przy czym samo fotografowanie trwa krótko. Trzeba wziąć pod uwagę czas na karmienie, usypianie, przewijanie, układanie oraz tulenie pomiędzy zdjęciami. Za każdym razem w czasie zmian aranżacji Dzidziuś ma zapewnione ciepło kocyka. Odkrywany jest tylko w momencie robienia zdjęcia.
7. Gdzie realizowana jest sesja noworodkowa?
Aby sesja przebiegła sprawnie i dała najlepsze rezultaty zapraszamy do studia w Krakowie. Mam tutaj dużo miejsca, odpowiednie światło i mnóstwo dodatków.
Istnieje także możliwość zrealizowania sesji wyjazdowej w domu noworodka. Sesje takie nie są pozowane,  mają uchwycić emocje związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.
8. Czy rodzice noworodka powinny mieć swoje gadżety i ubranka na sesję zdjęciową?
Maluch wystarczy że po prostu będzie. Zapewniam całą gamę przeróżnych pięknych, miłych w dotyku, atrakcyjnych i oryginalnych wdzianek. Mam również nietuzinkowe atrybuty, które pięknie dopełnią całości – podkreślając wyjątkowość Modelki czy Modela.
9. Jaka jest temperatura podczas wykonywania zdjęć?
Priorytetem jest wszystko co dobre dla Dzidziusia. Podczas zdjęć temperatura wynosi w studio ok. 28 stopni Celsjusza, dlatego też Rodzice powinni być również lekko ubrani.
10. Czy maluch musi mieć swoje ubranka podczas sesji niemowlęcej?
W czasie trwania sesji niemowlęcej (od pierwszego do dwunastego miesiąca życia) używam swoich ubranek, kocyków i koszyków, zdarza się, że stroje przynoszą ze sobą Mamy. Przed zdjęciami ustalamy szczegóły, aby wspólnie osiągnąć najlepszy efekt.
11. Gdzie odbywają się sesje dziecięce?
Różnie – realizuję je w studio w Krakowie lub w zależności od pogody w plenerze. Znam również wiele magicznych i inspirujących miejsc, chętnie dam się zaprowadzić do tych Waszych ulubionych.
12. Czy sesja noworodkowa jest bezpieczna?
Jako mama dwójki dzieci stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo Małego Człowieka. Zanim zaczęłam swoją przygodę z tego rodzaju fotografią skrupulatnie sie do tego przygotowywałam , przeczytałam wiele książek i innych publikacji. Odbyłam kursy i warsztaty z zakresu fotografii dziecięcej i noworodkowej. W czasie wykonywanej pracy pieczołowicie dbamy o każdy najmniejszy szczegół by zapewnić Waszym dzieciom bezpieczną i najlepszą z możliwych atmosferę.